Košarkaši Reala bez problema pobijedili Efes, solidna partija Muse protiv bivšeg kluba

Košarkaši Reala pobijedili su u Madridu u sedmom kolu Eurolige ekipu Anadolu Efesa rezultatom 94:85 te su tako nakon drugo vremena uspjeli uvezati dva uzastopna trijumfa.

Madridski tim je očekivano dobro krenuo u utakmicu i nakon prve četvrtine imao je sedam poena razlike. I do odlaska na odmor prednost Reala je konstantno rasla pa je rezultat na poluvremenu bio 54:43 za Kraljeve.

Ipak, u trećoj dionici se budi Efes koji smanjuje prednost domaćina na samo šest poena razlike. Real je potom pokazao kvalitet i snagu do kraja susreta te nije dozvolio Efesu da se razmaše i eventualno dođe do preokreta.

Najefikasniji u redovima Reala bili su Deck i Poirier koji su postigli po 13 poena. Clyburn je postigao 23 poena za Efes, dok je Žižić dodao 17.

Bh. reprezentativac Džanan Musa je na terenu proveo 22 minute i za to vrijeme pružio solidno izdanje u redovima pobjedničkog tima. Postigao je devet poena te imao dvije asistencije i dva skoka. Podsjetimo, Musa je ranije u karijeri igrao upravo u Anadolu Efesu.

Realu je ovo bila četvrta pobjeda u sezoni u kojoj je zabilježio i tri poraza. S druge strane, Efes je na omjeru 2-5.

Izvor: klix.ba